Auta jsou mým velkým koníčkem již od dětství a kolem motorů, techniky a silniční dopravy se pohybuji celý život. Samozřejmě jsem si stihl vyzkoušet víc povolání než jen instruktora v autoškole – od profesionálního řidiče všeho možného, přes správce vozového parku nebo výrobu karavanů až po redaktora motoristického časopisu. Vždy jsem se ale pohyboval kolem aut.

V roce 2010 jsem začal pracovat jako instruktor u kamaráda v autoškole. Zalíbil se mi pocit, že můžu lidem něco předat, že za sebou vidím výsledek a že dělám něco prospěšného. Po několika letech jsem si zkusil práci ještě u jedné ústecké autoškoly, abych se nakonec rozhodl založit si autoškolu vlastní.

Ústí nad Labem a krajinu v jeho okolí mám rád, práce s lidmi mě baví, na silnici jsem jako doma – tak proč vše nespojit do jednoho? Práce učitele autoškoly mě opravdu těší a věřím, že je to znát i na mém přístupu. Chtěl bych, aby žáci ke mně do autoškoly chodili rádi, a ne aby měli nervy z toho, že jim bude někdo něco vyčítat nebo na ně dokonce řvát. Vždyť proto přece žáci do autoškoly přišli, aby se něco naučili.

A já můžu všem žákům a žákyním slíbit, že udělám vše pro to, aby z nich byli dobří řidiči. Že pro ně autoškola nebude jen narychlo odbytá formalita, ale že se skutečně něco naučí. Že se každému budu pečlivě a trpělivě věnovat tak, aby jednou na autoškolu vzpomínali jen v dobrém a aby je řízení auta bavilo. Tak jako mě.

Tomáš Javorský, majitel