Jak mám začít?
Je potřeba potvrzení od Vašeho lékaře, že můžete autoškolu absolvovat, a přihláška do autoškoly. Oba formuláře si můžete stáhnout (odkazy dole) a vytisknout, případně mi můžete zavolat a vyzvednout si ho u mě osobně. Jen pozor – přihláška musí být vytištěna oboustranně na jednom papíru, ne obě strany zvlášť na dvou papírech.
Jakmile potvrzení a přihlášku donesete, můžeme začít s výcvikem. Budeme jezdit ve městě, po vesnicích i na dálnici, budeme cvičit parkování a taky si ukážeme něco z techniky. Ke konci Vašeho kurzu pak můžeme začít domlouvat termín zkoušek. Jakmile zkoušky úspěšně složíte, můžete si s protokolem skočit na Magistrát zažádat o vydání Vašeho řidičáku. Nejpozději do 20 dní ho na Magistrátu připraví a vy můžete začít jezdit.

Jak a kde budu jezdit?
Začneme pěkně zlehka – nejprve budeme jezdit po okreskách, kde je minimální provoz. V průběhu celé autoškoly si pak postupně zajezdíte ve všech jízdních režimech – ve městě, mimo město, na dálnici, ve tmě, naučíme se parkovat, a taky se mrkneme pod kapotu a řekneme si něco málo o technice.
Abyste se nemuseli na každou jízdu kodrcat autobusem někam do města, můžeme se klidně domluvit, že Vás vyzvednu třeba ve škole nebo v práci a Vy se na konci jízdy hodíte domů nebo kamkoliv jinam, dle Vašich potřeb.

S čím budu jezdit?
Budeme prohánět Volvo S40 2.0D. Je to auto srovnatelné například s Oktávkou – jak velikostí, tak ovládáním. Sedět budete v pohodlných kožených sedačkách, a pokud budete chtít, můžete si přes Bluetooth Váš mobil propojit s autem a za jízdy budeme poslouchat Váš oblíbený playlist. 🙂

Jak se naučím teorii?
Protože nejde jen o řízení auta, ale musíte znát i předpisy, značky, orientovat se na křižovatkách a umět ještě spoustu dalších věcí, tak se dvakrát za týden sejdeme v učebně. Dáme si kafe a něco dobrýho na zub, já Vám vysvětlím co a jak funguje, a pak si to vyzkoušíme na silnici.
Ukážu Vám nejlepší appky do mobilu, kde si můžete procvičovat předpisy a zkušební otázky, a pokud budete chtít, půjčím Vám učebnici Autoškoly, ať se můžete doma šrotit.

Jak dlouho to bude trvat?
Minimální doba výcviku je 30 dní. Takže pokud se v autoškole zaregistrujete 1., ke zkouškám můžete nejdříve 31. Zkoušky se však nekonají každý den, termíny jsou cca 1x za týden. Po složení zkoušek a odevzdání žádosti má Magistrát lhůtu na vydání řidičáku 20 dní. Takže za ideálních podmínek počítejte s dobou přibližně dva měsíce – od nástupu do autoškoly k Vaší první jízdě s čerstvým řidičákem.

Kolik mě to bude stát?
9000 autoškola + 700 kaček se platí magistrátu za zkoušky + tři až pět stovek stojí doktor + dvě stě korun magistrátu za vydání řidičáku. Takže cesta k řidičáku Vás bude stát sakum prásk přibližně 10500 Kč.